Voor de komende week is de school weer gesloten en hebben we deze een schema gemaakt voor de noodopvang. Onderwijs staat overal weer volop in de belangstelling. Er gaat geen actualiteitenprogramma voorbij of er draaft een deskundige op met een mening over de schoolsluiting. En zoals gebruikelijk de laatste tijd; de meningen en adviezen gaan alle kanten op. Soms is dat logisch; je kunt vanuit het standpunt van een viroloog een heel ander advies geven dan vanuit een kinderarts. Maar het maakt alles niet direct eenvoudiger.
De noodopvang voor komende week is dus rond. Er zijn helaas ook mensen die vandaag of morgen het bericht krijgen dat zij echt niet onder de regels voor noodopvang vallen. Die rol van “scheidsrechter” hebben we er als school bij gekregen. De beide scholen en de kinderopvang hebben hierover wel overleg.
In de loop van de volgende week zal er weer een besluit genomen worden: gaan de basisscholen toch eerder open of blijven zij dicht. Dan horen we ook onder welke voorwaarden en tot wanneer. Dat wil zeggen dat we op dat moment weer met een nieuwsbrief zullen komen. En alles weer volgens de dan geldende richtlijnen zullen organiseren. Want als school volgen wij gewoon de regels die er komen; wij zijn niet gebaat bij oeverloze discussies. Daar hebben we gewoon geen tijd voor.
Ik merk dat ook bij mezelf als ik de mailtjes over de noodopvang verstuur; ze worden wel erg kort.
Tot slot wil ik een compliment maken aan de vele ouders/verzorgers die het thuisonderwijs goed oppakken. Dat is echt geen eenvoudige opgave in de combinatie met thuiswerken.
Vergeet niet om ook de mooie momenten te “vieren". Qualitytime was voor corona een “toverwoord”. Dit is het moment om het in de praktijk te brengen.